Позика під 0.01% на картку

Лише невеликий відсоток людей може похвалитися тим, що має солідні фінансові накопичення. У критичній ситуації ними можна скористатися для вирішення проблем. Але якщо фінансової подушки безпеки немає і позичити необхідну суму нема у кого, єдиний варіант – скористатися мікропозикою.

Багатьох відлякує те, що відсоток за такими кредитами досить високий і може доходити до 2% на добу. Однак не все так страшно, як здається на перший погляд. У будь-якого позичальника є можливість отримати перший кредит під 0 відсотків на картку і повернути МФО ту ж суму, що була взята. Це – свого роду рекламна акція для залучення клієнтів і відмінний шанс для тих, хто потрапив в складну фінансову ситуацію. Не потрібно переплачувати, а гроші – ось вони, надходять на рахунок через 5-10 хвилин після оформлення заявки.

Насправді кредит під 0 відсотків на картку в Україні не видається, це незаконно. Тому в договорі вказується символічна ставка в 0,01%, користування позикою обходиться в кілька гривень. Це – відмінна можливість поліпшити матеріальне становище і вирішити фінансові проблеми тим, хто опинився в складній життєвій ситуації – втратив роботу, захворів, втратив гроші.

Зміст:

  1. На що потрібно звертати увагу при виборі кредитора
  2. Чи законне кредитування в МФО
  3. Хто може отримати безвідсотковий кредит онлайн на карту
  4. Як технічно відбувається оформлення позики
  5. Платити чи не платити
  6. Що робити, якщо вчасно повернути гроші неможливо

На що потрібно звертати увагу при виборі кредитора

Мікрофінансування – динамічно розвивається і не має нічого спільного з банківською діяльністю. Позики видають приватні мікрофінансові організації, які дорожать кожним клієнтом, тому намагаються максимально спростити процедуру видачі коштів. У таких кредиторів вже сформувалася стійка репутація надійних і безвідмовних фінансових агентів.

Але все ж варто уважно ставитися до того, що прописано в договорі. Адже далеко не всі МФО надають кредит під 0%. Також важливо звертати увагу на наступні умови видачі коштів, адже зазвичай люди, отримавши кредит під 0,1%, через якийсь час звертаються за новою позикою. Однак ставка по ній буде вищою, тому варто заздалегідь виконати прості математичні дії і розрахувати суму для повернення.

Терміни кредитування теж мають значення. Комусь потрібні гроші на пару днів, іншим – на місяць і більше. Потрібно шукати ту організацію, умови кредитування в якій відповідають заданим вимогам. Немає сенсу підписувати договір, якщо гроші потрібні на 3-5 днів, а мінімальний термін видачі позики становить 2 тижні – фінансові втрати будуть відчутними. Також недоцільно оформляти договір навіть на кредит під 0,01%, якщо гроші потрібні на кілька місяців, і ви точно знаєте, що не зможете по поверненню вкластися у відведені 30-40 днів.

Варто враховувати такі нюанси, як стягування комісії за переказ коштів на картку, можливість продовження кредиту, розміри штрафних санкцій (так-так, від прострочення ніхто не застрахований). Крім цього, деякі організації можуть вводити вікові обмеження, на що також слід звертати увагу. Дуже важливий аспект – ділова репутація МФО, тому слід почитати відгуки про кредитора в Інтернеті, щоб мати чітке уявлення, як і на яких умовах з ним будуть вибудовуватися фінансові відносини.

Чи законне кредитування в МФО

Той факт, що кредит під 0% на картку можна оформити за півгодини, не виходячи з дому і не надаючи довідку про доходи, у багатьох користувачів викликає побоювання. Складається враження, що це – чергова фінансова пастка для недосвідчених позичальників, адже безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Але не варто побоюватися, що кредит онлайн під 0 відсотків – спритний трюк шахраїв, які потім з лишком окуплять свої вкладення. Діяльність МФО повністю регулюється на законодавчому рівні, ці суб’єкти господарювання зареєстровані як юридичні особи, мають ліцензію на здійснення фінансової діяльності і знаходяться в єдиному реєстрі платників податків. Тобто діють вони абсолютно законно і прозоро, чітко прописують вимоги до позичальника в договорі і стежать за тим, щоб вони виконувалися.

У МФО досить високий відсоток кредитування, що не є чимось кримінальним або незаконним. Адже ніхто не змушує позичальників підписувати договір. Завищені ставки пояснюються досить високими ризиками, адже клієнти, бачачи, як легко можна оформити кредит онлайн під 0 відсотків, помилково вважаючи, що прострочення і не повернення коштів зійдуть їм з рук. Насправді у мікрофінансових організацій налагоджений чіткий механізм роботи з боржниками, і закон в цьому відношенні на стороні кредитора.

Хто може отримати безвідсотковий кредит онлайн на карту

Особливість співпраці з МФО в тому, що скористатися послугами такої організації можуть практично всі охочі. Потрібно лише відповідати певним критеріям:

  • бути старше 18 років;
  • бути громадянином України або особою, яка постійно проживає на території країни;
  • мати рахунок в будь-якому українському банку;
  • бути клієнтом будь-якого українського оператора мобільного зв’язку.

Деякі організації пред’являють до своїх позичальників додаткові вимоги і просять вказати в анкеті, наприклад, адресу електронної пошти, на яку будуть дублюватися всі повідомлення. Інші можуть підняти вікову планку для клієнтів до 21 року або ж вказати, що не працюють з позичальниками старше 65-70 років. Однак наявність місця роботи і рівень доходу не впливають на прийняття рішення про видачу позики під 0 відсотків – її може отримати студент, домогосподарка, безробітний, пенсіонер.

Тому у позичальника не вимагають довідку про доходи та склад сім’ї, їм не потрібно передавати майно в заставу або ж шукати поручителів. Будь-яка з цих процедур вимагає часу, тоді як завдання МФО – оформити позику як можна швидше. Це не означає, що анкетні дані клієнтів не перевіряються. Як мінімум їх вводять в загальний реєстр боржників, щоб ознайомитися з кредитною історією. Якщо вона далека від ідеалу, це не привід відмовити у видачі. А от у випадку, коли справа дійшла до судового розгляду, розраховувати на мікрокредит не варто, хоча деякі організації все ж йдуть назустріч таким клієнтам.

Як технічно відбувається оформлення позики

Особливість роботи з МФО в тому, що особиста присутність для видачі кредиту не потрібна, хоча можливість приїхати в офіс для підписання договору та отримання грошей готівкою передбачена у багатьох кредиторів.

Зазвичай достатньо просто зареєструватися на сайті обраної організації, зайти в особистий кабінет, заповнити невелику анкету з зазначенням паспортних даних і номера картрахунку, а тому залишити заявку на необхідну суму. Перевірка анкети може зайняти 10-15 хвилин, але вона виконується одноразово – при наступному отриманні кредиту менеджер не буде витрачати на це час. Сама заявка розглядається протягом декількох хвилин, повідомлення про прийняте рішення приходить на мобільний телефон. Якщо воно позитивне через 5-10 хвилин гроші надходять на рахунок. Процес може затягнутися через особливості обслуговування в тому чи іншому банку, але в цілому з моменту заповнення анкети до надходження грошей на рахунок проходить не більше півгодини. При цьому всі питання вирішуються дистанційно, для оформлення договору потрібні лише комп’ютер або смартфон з доступом в Інтернет.

Якоюв підсумку буде сума, яку слід повернути, і як це зробити

Перед отриманням позики потрібно виконати розрахунки, щоб розуміти, скільки грошей доведеться віддати після закінчення терміну кредитування. Якщо мова йде про нульовий відсоток, сума буде практично такою ж, яка надійшла на рахунок. Однак за наступні позики доведеться викладати 1-1,5% на добу. Розрахувати, скільки в підсумку доведеться повернути, не складно. Наприклад, ви взяли 10 тисяч гривень на 10 днів під 1,5% на добу. 10000: 100х10х1,5 = 1500 – це сума нарахованих відсотків. У підсумку повернути в МФО слід 11500 гривень.

Зробити це можна будь-яким зручним способом. Наприклад, перерахувати гроші з картки, яка вказана в особистому кабінеті, на рахунок мікрокредитної організації. Причому виконати ці операції можна в робочому кабінеті на сайті кредитора. Якщо гроші є на іншій карті, не варто переводити їх на ту, що вказана при реєстрації, так як за банківську операцію доведеться заплатити комісію. Набагато простіше зайти в особистий кабінет і прив’язати до аккаунту ще одну картку, а потім виконати платіж.

Деякі вважають за краще повертати позики готівкою, і в цьому є свій резон, адже тоді не потрібно втрачати гроші на банківських операціях. Найпростіший варіант – зв’язатися з кредитором, домовитися про зустріч і особисто приїхати в офіс, щоб погасити позику. Гроші також можна внести на рахунок МФО через банківський термінал. Але спершу потрібно уточнити, які банки обслуговують обрану мікрокредитну організацію, і в яких терміналах – мінімальна комісія за поповнення рахунку готівкою. Зазвичай ця інформація є на сайті.

Платити чи не платити

Це питання собі задають багато позичальників і нерідко приймають невірне рішення. Кредит під нуль відсотків, отриманий за 20-30 хвилин, зовсім не вказує на те, що лояльність МФО поширюється на боржників. Так, такі організації надають максимально спрощені умови кредитування, але у них достатньо важелів впливу на неплатників.

Ніхто не буде докучати вам телефонними дзвінками з погрозами і надсилати колекторів. Після кількох попереджень юристи організації просто підготують позовну судову заяву, а боржник отримає повістку з’явитися до суду. Такі справи розглядаються досить швидко і практично завжди – на користь МФО. Навіть якщо кредитор оголосить себе банкрутом, йому доведеться повернути борг майном. При цьому сума до повернення буде досить істотною, адже вона включає не тільки сам займ з відсотками, а й штрафні санкції, а це – близько 2% від розміру боргу за кожен день прострочення. До того ж доведеться сплатити всі судові витрати. В результаті навіть приблизні підрахунки показують, що простіше вчасно розрахуватися за взятими на себе фінансовими зобов’язаннями. Гроші все одно доведеться повертати – питання лише в тому, якою буде підсумкова сума.

В історії МФО достатньо прикладів, коли недобросовісні позичальники намагалися привласнити гроші і в підсумку потрапляли в плачевну фінансову ситуацію. Звичайно, всі ми робимо помилки, але навіть якщо справа передана до суду, можливість обійтися мінімальними втратами все ж існує. Кредитори охоче йдуть на укладення мирової угоди і навіть відмовляються від штрафних санкцій, розуміючи, що люди відмовляються повертати борги не від хорошого життя. Однак до суду справу краще не доводити, так як в майбутньому шанси отримати мікропозику будуть мінімальними – неплатників вносять в загальну базу даних, яка доступна всім без винятку МФО.

Що робити, якщо вчасно повернути гроші неможливо

Далеко не завжди є можливість своєчасно розрахуватися з боргами, але це не привід впадати у відчай. Багато мікрокредитних організацій пропонують таку послуг у як пролонгація позики. Тобто продовжити термін користування кредитом можна приблизно на місяць, не виходячи з дому. Для цього достатньо зателефонувати кредитору або ж зайти в особистий кабінет на сайті МФО, де є така опція.

Суть пролонгації в тому, що вона дозволяє уникнути штрафних санкцій, якщо можливості повернути гроші кредитору немає. Правда, шанси оформити пролонгацію будуть мінімальними у тих, хто взяв кредит, але не повернув з отриманої суми ні копійки. Якщо частково погасити позику або виплатити відсотки, оформити пролонгацію не складе труднощів.

Термін пролонгації рідко перевищує 1 місяць, умови користування позикою в цей період зазвичай такі ж, як раніше. Але потрібно враховувати, що після продовження кредиту клієнт автоматично потрапляє в групу ризику. Тобто менеджери організації будуть приділяти йому підвищену увагу і відслідковувати будь-які дії, пов’язані з рухом коштів по внутрішньому рахунку. У ситуації, коли повернути суму цілком неможливо в найближчі кілька місяців, варто погасити позику хоча б частково. Це дозволить ще через місяць знову скористатися послугою продовження кредиту і уникнути штрафних санкцій.

Від фінансових проблем ніхто не застрахований, але завдяки пролонгації їх можна звести до мінімуму, отримати відстрочку по платежах і час на те, щоб знайти решту суми. Це набагато вигідніше і практичніше, ніж ховатися від кредитора або оформляти новий мікрокредит заради того, щоб повернути колишній борг. Звичайно, за продовження доведеться платити, але сума буде незрівнянно менше, ніж штрафи і судові витрати.