Моментальна позика

Завдяки існуванню мікрофінансових організацій стало можливим отримати кредит на картку моментально на будь-які потреби. На весь процес оформлення заявки йде в середньому 5-10 хвилин. Позичити гроші можна в будь-який час доби і день тижня.

Контактувати з представниками компанії в більшості випадків не потрібно — система автоматично перевіряє дані і нараховує кошти. Йти і стояти в чергах теж не потрібно — все оформляється онлайн. У рідкісних випадках передзвонює співробітник, щоб швидко підтвердити особу позичальника в телефонному режимі.

Зміст:

 1. Як вибрати МФО для отримання кредиту
 2. Як виглядає подача заявки
 3. Як регулюється діяльність МФО
 4. Способи отримання позики
 5. Які санкції передбачені за непогашення кредиту

Як вибрати МФО для отримання кредиту

Щоб отримати позику онлайн моментально на найвигідніших умовах, необхідно ретельно вибрати, до якої компанії звернутися. Є ряд критеріїв, якими варто керуватися при пошуку МФО:

 • на яких умовах видаються кредитні кошти — уважно вивчіть вимоги до документів, вікові обмеження, відсоткову ставку, терміни погашення, санкції за несвоєчасну оплату;
 • чи є бонуси для нових позичальників — багато організацій пропонують вигідні акції при першій позиці, аж до 0.01% комісії за користування кредитними коштами;
 • діє мінімальний відсоток весь період кредитування або обмежений термін — часто виникає колізія, коли людина бере перший раз у компанії кредит під 0.01% і не звертає увагу, що ця ставка діє пільгові кілька днів, а потім відсотки нараховуються за стандартними 100%, 300 %, 500% і більше річних;
 • скільки можна максимально отримати грошей — часто мікрокредитні організації видають не більше 10-15 тис. грн., але для нових клієнтів розмір першого доступного кредиту може бути істотно менше;
 • в якому вигляді здійснюється видача — деякі компанії дають можливість отримати кошти готівкою в точках видачі після оформлення заявки на сайті, інші відправляють позику на картку моментально;
 • на скільки максимально за термінами видається кредит — зазвичай короткострокові позики видаються на один календарний місяць, але бувають менші і більші доступні терміни;
 • доступна можливість пролонгації — продовження позики при погашенні поточних нарахованих відсотків за користування коштами є у багатьох МФО, але умови можуть відрізнятися, тому уважно вивчаємо цей пункт;
 • як погасити кредит — дуже зручно, якщо компанія надає можливість зробити переказ з банківської картки через онлайн банкінг або інші сервіси, але в інших випадках варто перевірити, чи є поруч з будинком платіжний термінал або каса банку.

По останньому пункту важливо звертати увагу, наскільки швидко зараховуються кошти обраним способом оплати. У деяких випадках банківські перекази йдуть від 1 до 3 або навіть 5 робочих днів. А кредит вважається погашеним тільки в той момент, коли гроші надійшли на рахунок МФО. Тому ретельно дивимося умови роботи терміналу або конкретного банку, чиїми послугами користуємося.

Також на деяких сайтах є зручні онлайн калькулятори, що дозволяють наочно побачити, скільки потрібно заплатити відсотків при позиці певної суми на конкретні терміни. Потрібні значення зазвичай можна вказати вручну або рухаючи повзунки у відповідних полях з розміром бажаного кредиту і датою погашення.

Як отримати миттєвий кредит на картку: вимоги до позичальників

Мікрокредитування користується попитом у населення, так як отримати кошти може практично кожен. Позики видаються всім бажаючим, незалежно від стажу роботи, розмірів зарплати, статусу працевлаштування, сімейного стану, цілей і кредитної історії. Хто ж може отримати моментальний кредит і що для цього потрібно:

 • людина з українським громадянством;
 • повнолітній (у деяких компаній є обмеження по гранично допустимому віку, наприклад, до 65 років);
 • буде потрібна наявність мобільного телефону і доступу в інтернет;
 • паспорт повинен бути чинним;
 • ввести номер ідентифікаційного коду.

Мобільний телефон потрібен при реєстрації — на нього підв’язується особистий кабінет. Також в подальшому для підтвердження оформлення позики та інших операцій на вказаний телефон може надсилатися код, який необхідно ввести у відповідне поле для підтвердження особи.

Як виглядає подача заявки

Отримати кредит моментально можна буквально за кілька хвилин. Для цього потрібно пройти стандартну і нескладну процедуру реєстрації. Заповнюємо анкету і прив’язуємо банківську картку. Після вказуємо бажану суму кредиту та терміни погашення. Відправляємо заявку і очікуємо кілька хвилин рішення, прийняте системою автоматично.

Залежно від компанії процедура займає від 5 до 15 хвилин. В результаті приходить повідомлення на телефон або електронну пошту з підтвердженням або відмовою. Потім гроші через пару хвилин зараховуються на картку.

Як регулюється діяльність МФО в Україні

Після того, як Верховна рада впорядкувала сферу мікрокредитування законом №1109 для мікрокредитних організацій в Україні для офіційної діяльності стала обов’язковою юридична реєстрація. Обов’язкова наявність ліцензії на право надання кредитних послуг. Основна відмінність від стандартних банків полягає в тому, що МФО може видавати тільки позики — завести рахунок або відкрити депозит користувач в такій компанії не зможе.

Мікрокредити видаються тільки на підставі підписаного та юридично повноцінного договору. Це робиться певним чином в залежності від формату діяльності компанії — онлайн видача позик або надання коштів позичальнику у відділенні. Зазвичай до числа мікрокредитних організацій відносять такі, які видають кредити на суму до 10 000 грн без застави. Але деякі компанії можуть видавати і до 50 000 з можливістю застави.

На поточний момент часу регулює діяльність подібних організацій Національний банк України. Раніше це була зона відповідальності Нацкомфінпослуг. В цілому в країні послуги мікропозик надають близько 100 зареєстрованих компаній.

Приклади розрахунку відсотків в залежності від суми та термінів кредиту

Скільки можна взяти в кредит максимально грошей відрізняється в залежності від МФО. Найчастіше ця сума не перевищує 10-12 тис. грн. При цьому в разі першого взяття коштів у компанії може бути видано від однієї до п’яти тисяч. При своєчасному погашенні розміри можливої ​​позики збільшуються.

Процентні ставки у мікрофінансових організацій істотно вище, ніж у більшості банків. Це єдиний значимий мінус таких позик, який згладжується простотою і швидкістю отримання коштів. Так як компанії не пред’являють ніяких вимог до позичальника і не перевіряють його рівень доходів, великі розміри процентних ставок є свого роду страховкою.

За середньостатистичними даними розміри відсотків складають від 1 до 3%. При такій ставці річні можуть становити 600% і більше. Варто розуміти, що компанії можуть користуватися однією з двох принципово різних схем для розрахунку відсотків. А саме:

 • Диференційовані платежі.
 • Ануїтет.

У першому випадку розміри відсоткової ставки зменшуються щодня. Відповідно основні суми платежу припадають на перші дні користування кредитом. У другому — відсотки за користування грошима діляться на рівні частини. Останній варіант оптимально підходить тоді, коли планується погасити заборгованість достроково. Але ця можливість повинна бути доступна у вибраній компанії.

Розглянемо приклади розрахунку по кожній із зазначених схем. Припустимо, що позичальник хоче отримати 5 тис. грн. на один календарний місяць. Сума за користування грошима в такому розмірі за всі 30 днів складе, наприклад, 750 грн або 25 грн на день.

Для ануїтетних програм розрахунку, що мають на увазі рівні платежі, при достроковому погашенні позики за 10 днів замість 30 розмір відсотків складе 250 грн (25х10 = 250). При диференційованому розрахунку ця сума буде в кілька разів більше при достроковій оплаті боргу, так як основні відсотки нараховуються за перші дні користування кредитом.

Способи отримання позики: онлайн на картку або в відділенні

Моментальні кредити можна оформити одним з двох поширених способів. Відмінність полягає в тому, як людина отримує кошти: фізичні купюри в філії компанії або переказом на банківську картку.

Перший спосіб воліють ті, хто далекий від технологій і скептично ставиться до онлайн переказів. Для тих, кому важко розбиратися в гаджетах і проходити реєстрацію на сайті деякі МФО відкривають відділення в різних містах по всій країні. Туди можна прийти, показати паспорт і код, підписати паперовий договір і отримати фізичні купюри. Другим способом активно користуються ті, кому потрібно отримати гроші на будь-які потреби швидко на картку.

Які санкції передбачені за непогашення кредиту

Хоч мінімальний поріг входження для отримання грошей по мікрокредиту несуттєвий і взяти кошти може кожен бажаючий повнолітній громадянин України варто розуміти, що борг за простроченою позикою сам собою не розсмокчеться.

Компанія встановлює розміри штрафів та пені в індивідуальному порядку і на цей пункт в правилах слід звертати особливу увагу. За нинішнім законодавством одночасно штраф і пеня застосовуватися до позичальника, який прострочив кредит можна. Можливі такі варіанти санкцій:

 • пропорційний сумі заборгованості і кількості прострочених днів штраф;
 • фіксований штраф;
 • заборона на подальше отримання грошей в позику у компанії;
 • отримання права власності на заставне майно позичальника, якщо мова йде про заставу;
 • судові розгляди.

Таким чином, краще не допускати прострочень і завчасно розглянути можливість продовження, тим більше, що пролонгація є у багатьох МФО. Зазвичай для того, щоб продовжити користуватися позикою, потрібно сплатити поточні нараховані відсотки. Також слід уточнювати, яка процентна ставка буде діяти на період продовження.