Позика без перевірок

Кредит на картку без перевірок пропонують мікрофінансові організації. Вони схвалюють майже 100% всіх заявок, що надійшли. Процеси налагоджені таким чином, що гроші перераховують протягом 30 хвилин – 2 годин з моменту повідомлення заявника про позитивне рішення. Завдяки автоматизації перекази можливі в будь-який час: у вихідні, свята, вночі.

Зміст:

 1. Критерії вибору МФО
 2. Кому видають кошти
 3. Правове регулювання кредитування громадян
 4. Основні умови кредитування
 5. Причини відмов
 6. Як самому порахувати відсотки по кредиту
 7. Як отримати гроші за договором кредитування
 8. Порушення строків повернення позики

Критерії вибору МФО

Якщо плануєте брати кредит онлайн без перевірок, особливу увагу слід приділити вибору кредитора. Якщо потрібна велика сума, слід вивчити пропозиції банків. Вони пред’являють серйозні вимоги до клієнтів (до їх репутації та кредитної історії, рівня доходу, наявності майна), але видають великі кредити на тривалий термін (до 5-7 років за споживчими кредитами і до 15-25 років за іпотечними).

Якщо є складнощі з підтвердженням заробітку, а гроші потрібні терміново, звертаються до мікрокредиторів. Вони готові позичити менші суми і на термін до 1 року, та до заявників відносяться більш лояльно.

В першу чергу люди шукають компанії, що пропонують мінімальну ставку відсотка. Даний параметр оцінюють на підставі даних, зазначених на сайті МФО. Але в дійсності це ненадійний критерій оцінки. Ставка відсотка визначається індивідуально за результатами аналізу окремих параметрів по системі, прийнятій в конкретній організації.

Виняток: промоакції, які проводяться мікрокредиторами для нових клієнтів. Тоді можна оформити свою першу мікропозику в конкретній МФО за ставкою 0% річних. За такими програмами дають не більше 5000-15000 ₴ на 7-15 днів.

Солідні компанії мають власний сайт з проробленим дизайном і повноцінним наповненням. Вони виконують вимогу регулятора про необхідність розміщення на своїх інтернет-ресурсах онлайн-калькулятора. Надійні МФО обов’язково публікують інформацію про себе як про фірму. Клієнти можуть побачити ліцензію кредитора, дізнатися його платіжні реквізити. На сайті будуть відповіді на найпоширеніші питання, в тому числі, про те, яким чином можна повернути позику, де приймають платежі без комісії.

Кому видають кошти

Кредит без перевірок видають широкому колу людей. Схвалення отримують:

 • студенти;
 • моряки;
 • вахтовики;
 • пенсіонери;
 • молоді батьки в декреті і так далі.

Рівень доходу, наявність документів, які це підтверджують, майновий добробут мають другорядне значення, хоча є і певні обмеження. Гроші можуть отримати тільки:

 • громадяни України;
 • ті, хто має реєстрацію на її території;
 • повнолітні;
 • люди не старше 65-75 років.

Правове регулювання кредитування громадян

В Україні створено ефективну систему регулювання і контролю за ринком кредитування фізичних осіб. Єдиного нормативного акта, який би виконував цю функцію, немає, але існуючі працюють досить ефективно.

Для клієнтів мікрофінансових організацій важливо те, що якщо сума отримана менш ніж на 1 місяць і не перевищує 1 мінімальну заробітну плату, то кредит вважається споживчим. Значить, умови кредитування повинні відповідати вимогам Закону «Про споживче кредитування».

За порядком в цьому сегменті стежить НБУ. Саме він видає ліцензії на кредитування фізичних осіб, контролює дотримання норм і вимог закону і, при необхідності, застосовує санкції щодо порушників закону.

Останнім часом багато зроблено для того, щоб захистити права позичальників і не допустити погіршення їх фінансового становища. Так, ставка по мікропозикам обмежена 1,5% на добу, а сумарна заборгованість не повинна перевищувати початковий розмір більш ніж в 2 рази. Зміна зазначених лімітів неприпустима, навіть якщо клієнт дасть на це свою згоду. Також в принципі заборонено змінювати умови кредитування, якщо це загрожує погіршенням становища позичальника.

Основні умови кредитування

Кредит онлайн на картку без перевірок найчастіше видають на таких умовах:

 • сума – до 30000 ₴;
 • термін – до 2-4 тижнів;
 • ставка – до 1,5% на добу.

У МФО можна отримати і більш солідні кредити на суму до 100000 ₴ на термін до 1 року. Такі договори зазвичай укладають з постійними клієнтами, які в базі конкретного кредитора мають позитивну кредитну історію.

Кредити видають тільки в українській гривні. Кошти перераховують на картку або видають готівкою. На перерахування достатньо кількох хвилин, але через специфіку роботи банківської системи допускаються затримки до 3 діб.

Причини відмов

Найпоширенішою причиною для відхилення заявки є елементарна невідповідність кандидата базовим вимогам кредитора. Автоматично відхиляють анкети, відправлені:

 • особами молодше 18 років;
 • заявниками у віці 19 років, якщо МФО в якості нижнього рівня вікового цензу встановила 20 років;
 • особами, які не мають українського громадянства;
 • людьми, у яких закінчився термін дії посвідчення особи. Наприклад, ID-карту слід міняти кожні 4 роки, а паспорт – раз в 10 років.

Якщо зазначені терміни пропущені, документи вважаються недійсними, тому ідентифікація людини і укладення договору з ним неможливі.

Виникають проблеми і з-за того, як заповнена анкета. Заявники, які подають заяви на кредитування онлайн, самостійно вносять всі дані в спеціальну форму. В процесі заповнення іноді виникають помилки.

Системи перевірки, вбудовані в сайти, працюють автоматично, без участі менеджерів. Алгоритми порівнюють інформацію, зазначену користувачем, з тієї, що міститься у використовуваних базах даних. Якщо будуть виявлені серйозні розбіжності, ймовірно, заявку відхилять.

Звичайно, розробники намагаються запобігти виникненню відмов через вплив людського фактора, але поки такі випадки бувають. Щоб не допустити відмови через помилки, ретельно перевіряйте дані, особливо числові, які заносите в форму анкети перед відправкою її в обробку.

Якщо заявка не пройшла модерацію, можна спробувати відправити її ще раз. Уточніть на сайті кредитора, коли допускається повторне звернення. Найчастіше ніяких обмежень в цьому відношенні немає. Іноді встановлюють мораторій на повторну відправку заявок тривалістю 1-3 місяці. Якщо гроші потрібні найближчим часом, розумніше спробувати взяти мікропозику в іншому місці.

Як самому порахувати відсотки по кредиту

Методика розрахунку платежу по кредиту детально розписується в кредитному договорі. При короткостроковому кредитуванні застосовують найпростішу формулу:

ВИПЛАТА = позика х ВІДСОТОК х ДОБУ + позика

тут:

 • ВИПЛАТА – скільки грошей потрібно повернути до дати завершення кредитування:
 • ПОЗИКА – отримана сума кредиту;
 • ВІДСОТОК – денна ставка відсотка, поділена на 100%, що необхідно для приведення відсотків в десятковий вигляд;
 • ДОБА – термін дії договору в днях.

Припустимо, укладений договір на видачу 6000 гривень під 0,9% в день на 9 діб. Значить, до моменту закінчення розрахунків належить повернути:

ВИПЛАТА = 6000 х (0,9% / 100%) х 9 + 6000 = 486 + 6000 = 6486 ₴

Тут 486 ₴ – величина нарахованих відсотків.

МФО рахують відсотки на залишок коштів і тільки за фактичний час користування грошима. Мораторію на дострокове погашення немає. Тому якщо клієнт повернув позику раніше або виконав часткове дострокове погашення, при остаточному розрахунку сума відсотків буде нижче.

Як отримати гроші за договором кредитування

Заявки на позику без перевірок подають онлайн, а ось видача грошей можлива і банківським переказом на картку клієнта, і готівкою. Перший варіант зручніше, оскільки вже через кілька хвилин після схвалення анкети гроші надійдуть на рахунок заявника.

Якщо потрібна готівка, слід заздалегідь уточнити, чи готовий обраний кредитор надати таку послугу. Видачу здійснюють в офісі МФО або одного з його партнерів. При оформленні заявки система пропонує вказати відділення, в якому було б зручно отримати готівкові кошти. Гроші видають лише в робочий час і після пред’явлення документів, що посвідчують особу.

Порушення строків повернення позики

Терміни повернення позики вказані в кредитному договорі. При онлайн-кредитуванні він хоч і має електронний вигляд, за своєю юридичною значимістю прирівнюється до тих документів, що складені на паперовому носії та підписані сторонами особисто. Як візи позичальника визнають факт введення їм одноразового пароля, який кредитор висилає на його номер телефону.

У цьому ж документі прописують, які заходи застосовуються до порушників його умов. Завжди з першого ж дня починають нараховувати пені. Їх розмір обмежений на законодавчому рівні 20% річних.

При простроченні допускається застосування штрафів. Їх стягують один раз за сам факт порушення договору або багаторазово виходячи з тривалості порушення. Величина штрафів нічим не обмежена, але їх включають до загальної суми заборгованості при визначенні максимально допустимої величини боргу.

У перші 2-3 дні прострочення кредитор намагається зв’язатися з клієнтом. Позичальник отримає СМС або лист на електронну пошту з нагадуванням про необхідність розрахуватися за кредитом. Іноді менеджери відразу починають дзвонити, щоб уточнити причини прострочення і строки розрахунку.

Якщо даний етап не приніс результату, і заборгованість не була погашена, кредитори переходять на наступний рівень. Вони мають право звернутися за судовим захистом. У більшості випадків подібні позови задовольняють. Але така схема реалізується тільки тоді, коли позивачеві це вигідно, тобто тоді, коли одночасно виконуються 2 умови:

 1. клієнт зареєстрований в тому регіоні, де кредитор знаходиться сам або має представника, адже йому належить судитися за місцем перебування відповідача;
 2. є реальні шанси на стягнення заборгованості за рахунок офіційних доходів (пенсії, зарплати) або реалізації майна (транспорту, грошей на депозитах чи інших ліквідних активів) боржника.

В інших випадках МФО воліють продати право вимоги за кредитним договором колекторському агентству. Такий нюанс обов’язково фіксують у даному документі.

Колектори зобов’язані діяти в рамках законодавства. Вони мають право дзвонити, писати, нагадувати. Але зазвичай колектори роблять серйозний психологічний тиск на боржника і його найближче оточення (на друзів і колег, родичів) і частіше допустимого турбують і боржника, і інших людей. Все це незаконно, але реальних важелів впливу на співробітників колекторських агентств, які б реально допомогли обмежити їх діяльність рамками, встановленими законом, фактично немає.

До суду колектори не звертаються по тим же причинам, що і МФО: якщо у людини немає офіційних джерел доходу, відсутне цінне майно, то шансів на стягнення всіх нарахованих сум через приставів практично немає.

Пролонгація

Пролонгація – це продовження терміну дії договору кредитування. Вона дозволяє уникнути санкцій, що застосовуються при простроченні, (штрафів, пені, зіпсованої кредитної історії) і зберегти початкові умови позики в частині розміру ставки за договором.

Правила оформлення пролонгації в різних компаніях відрізняються. Деякі з самого початку не передбачають можливість продовження термінів кредитування і запускають санкційні механізми, в тому числі, щодо примусового стягнення заборгованості. Інші МФО погоджуються на пролонгацію тільки тоді, коли позичальник потрапив у важку ситуацію. Перелік подій, завдяки яким можна було б оформити продовження термінів повернення грошей, зазвичай обмежений. Наявність підстав для застосування пільги слід підтверджувати документами.

Важливо вивчити умови оформлення пролонгації. Про те, що потрібна ця послуга, кредитора повідомляють заздалегідь. МФО встановлюють тимчасові ліміти на прийом відповідних заяв, і пропускати встановлені терміни не можна. Якщо виникло прострочення, в пролонгації відмовлять.

Найчастіше кредитори в день планового розрахунку вимагають погасити наявну заборгованість за відсотками. Якщо є можливість частково погасити тіло кредиту, зробіть це. Тоді підсумкова сума виплат буде менше.

Деякі компанії за цю послугу беруть комісію. Буває, що кожне наступне продовження коштує дорожче попереднього.

Пролонгація обмежена за термінами: до 10-30 днів. Деякі компанії дозволяють оформляти продовження стільки раз, скільки потрібно клієнту, інші згодні відкласти дату остаточного розрахунку не більше 2-10 разів.