Інтернет кредит

В банківській системі України, як і в економіці, величезну роль грають мікрофінансові організації. Їх основна сфера діяльності – це видача позик і мікрокредитів населенню.

З розвитком новітніх технологій, зокрема з приходом Інтернету в кожен будинок, сфера діяльності таких фінансових компаній розширилася: тепер гроші в борг можна взяти не тільки при особистому відвідуванні офісу МФО, а й оформити кредит в Інтернеті. А оскільки у більшості жителів України оформлені банківські картки і є всі дані для входу в онлайн-банк, отримання коштів безпосередньо не складе великих труднощів. Це особливо зручно в наш час, коли темп життя збільшується, і сучасна людина починає цінувати кожну хвилину. МФО непогано економлять час: «розжитися» на потрібну суму можна в найкоротші терміни, і для цього навіть не доведеться приходити в офіс і заповнювати купу паперів, як це було раніше.

Зміст:

  1. Вибір кредитної установи
  2. Хто може взяти кредит в Інтернеті
  3. Умови видачі мікрокредитів населенню
  4. Отримання і оплата кредиту через Інтернет

Вибір кредитної установи

В Україні працюють десятки мікрофінансових організацій, що пропонують оформити онлайн-кредит в Інтернеті. Але не кожній компанії варто довіряти, адже шанс надати особисті дані не офіційній організації, а шахраям, є завжди. Тому до вибору банківської установи варто ставитися особливо ретельно і серйозно.

Які аспекти варто враховувати, вибираючи кредитора в Інтернеті? Є кілька важливих моментів:

  • Умови видачі коштів. Переконайтеся, що вас не обманюють, і заповнення заявки на сайті не обернеться для вас паперовою тяганиною і необхідністю їхати в офіс для підписання важливих документів. Перш, ніж заповнювати анкету онлайн, зв’яжіться з фахівцем МФО і дізнайтеся всі тонкощі і подробиці співпраці з такою компанією.
  • Необхідна сума. Не варто звертатися в мікрофінансову організацію, якщо вам потрібна велика позика в інтернеті – наприклад, на покупку квартири або машини. МФО спеціалізуються на видачі невеликих сум грошей – наприклад, на оплату комунальних послуг, придбання продуктів харчування або розваги. Якщо потрібна велика сума, краще звертатися в крупні банки України.
  • Особливості кредиту. Ще на стадії оформлення заяви на сайті потрудіться дізнатися, на яких умовах вам буде видана необхідна сума грошових коштів. Йдеться про термін кредитування, розмір процентної ставки, особливості одержання і погашення. Всі ці моменти варто прояснити до того, як гроші надійдуть на вашу банківську картку.

Непогано було б вивчити відгуки реальних клієнтів таких установ. Знайти відгуки можна там же, в Інтернеті. Звичайно, вибирати мікрокредитну організацію за відгуками не варто, однак вони можуть прояснити багато моментів, які ви не враховували.

Щоб правильно вибрати установа, де будете отримувати позику в Інтернеті, переконайтеся, що компанія отримала сертифікат на здійснення такої діяльності, чи була занесена до спеціального реєстру мікрофінансових установ. Діяльність МФО в країні регулюється НБУ.

Правове регулювання ринку мікрофінансових установ

Багато хто наївно думає, що оформлення заявки на онлайн кредит в Інтернеті і отримання потрібної суми без відвідування офісу не зобов’язує до того, щоб строго слідувати правилам, а саме – виплачувати позику точно в строк і в потрібному обсязі. Насправді закон України завжди залишається на боці кредитора, навіть якщо мова йде про мікрофінансовий заклад. І якщо ви відмовляєтеся виконувати свої зобов’язання перед такою організацією, щодо вас може бути ініційовано кримінальну справу, а її результатом може стати вилучення вашого майна і навіть арешт несумлінного платника.

Хто може взяти кредит в Інтернеті

Незважаючи на лояльну політику мікрокредитних установ, оформити позику онлайн може далеко не кожен житель України. Необхідно відповідати певним вимогам МФО, щоб стати їх клієнтом.

На що звертають увагу представники фінансових структур, оформляючи кредити населенню через Інтернет? В розрахунок приймаються такі критерії як:

  • Вік. Оформити позику школяреві або пенсіонеру старше 60-65 років навряд чи вийде. А ось повнолітнім і дієздатним громадянам України МФО, як правило, не відмовляють. У деяких випадках мікропозики видаються клієнтам при досягненні 23 років.
  • Наявність громадянства і постійної реєстрації на території країни. Мікрокредитні установи вкрай неохоче співпрацюють з іноземцями, тому співробітники звертають увагу на наявність внутрішнього паспорта та реєстрацію потенційного клієнта.

Це основні критерії, яким повинні відповідати позичальники. Лояльність мікробанківських структур виражається в тому, що вони можуть дати позику навіть якщо:

  • у клієнта немає постійної роботи, або він працевлаштований неофіційно;
  • в минулому позичальник мав необережність зіпсувати свою кредитну історію;
  • взяти гроші в борг вирішив студент, домогосподарка або пенсіонер;
  • у клієнта немає поручителів, і він не готовий надати довідки про доходи та інші документи, які підтверджують дохід;
  • у позичальника вже є непогашений кредит в цій або іншій організації;
  • ви вирішили взяти позику на навчання в інституті, лікування в приватній клініці, ремонт в старому будинку або відпустку.

Умови видачі мікрокредитів населенню

Незважаючи на те, що діяльність мікрофінансових організацій, в загальному і цілому, схожа з роботою банків, існують і принципові відмінності. Їх декілька. По-перше, термін кредитування становить кілька тижнів або місяців, а не роки і десятиліття. По-друге, сума, взята в Інтернеті в такій кредитній організації, не буде занадто великою. По-третє, процентна ставка може бути вище, що виправдано, якщо врахувати, що МФО не вимагає підтвердження доходів, лояльно ставиться до більшості позичальників і з великою часткою ймовірності схвалює заявки майже всім потенційним клієнтам.

Умови оформлення кредиту в Інтернеті наступні:

  • Сума позики становить від 500 до 15000 гривень, проте в деяких організаціях можливе оформлення кредиту на 20000 і навіть 100 000 гривень.
  • Термін – від декількох днів до декількох місяців. Деякі банки готові запропонувати своїм клієнтам більший термін – скажімо, до шести місяців або двох років.
  • Процентна ставка може становити від 0,01% до 3% в день.

Природно, що вся представлена ​​інформація є загальною. Умови, на яких буде оформлена позика конкретному клієнтові, визначаються індивідуально, на підставі заповненої на сайті заяви. В інтересах клієнтів вказувати лише правдиву інформацію: тоді шанси на те, що кредит буде виданий на вигідних умовах, підвищуються.

Чекати довго відповідь не доведеться. Заявки обробляються співробітниками МФО протягом декількох хвилин або пари годин. І тільки в деяких організаціях схвалення доведеться чекати два-три дні. Термін розгляду заявки залежить від вихідних даних, в тому числі розміру кредиту, портрета позичальника.

Розрахунок вартості позики

При оформленні позики в Інтернеті вам буде наданий графік платежів із зазначенням точної суми, яку потрібно буде вносити. Ви також можете провести самостійний розрахунок вартості мікрокредиту. Для цього потрібно уточнити процентну ставку за позикою, термін, на який вона оформляється. Багато МФО можуть включати в цю суму різні додаткові платежі – наприклад, комісію за переказ грошових коштів на банківську картку або готівки в сторонньому банкоматі.

Щоб розрахунок був вірним, можна скористатися спеціальним кредитним калькулятором. Але точність знову-таки буде залежати від того, наскільки повною інформацією ви володієте про кредит.

Формула розрахунку вартості кредиту стандартна: суму позики потрібно помножити на процентну ставку по кредиту і отриманий результат розділити на кількість днів, на який вона оформлена.

Отримання і оплата кредиту через Інтернет

Щоб гроші від МФО були зараховані на картку, потрібно наступне:

  • Заповнити заявку на сайті із зазначенням контактних даних та номера банківської картки.
  • Дочекатися відповіді від співробітників.
  • Переконатися, що в разі позитивного рішення кошти зараховані на рахунок зазначеної картки.

Є й інші способи отримання позики онлайн через Інтернет. Забрати гроші можна в офісі мікрофінансової організації, а також отримати в касі банку, якщо у вас є розрахунковий рахунок.

Якщо кредит схвалений, вам буде наданий графік платежів. В Україні є кілька способів внесення коштів для погашення позики:

  • готівкою в касі банку;
  • з банківської картки онлайн;
  • на електронний гаманець.

Необхідно суворо дотримуватися графіку платежів і вносити потрібні суми завчасно, щоб вони надходили на кредитний рахунок точно в строк. Якщо нехтувати цим правилом, можливе нарахування штрафів і пені за прострочення платежів. У разі складної фінансової ситуації дізнайтеся у мікрофінансової організації, чи можлива пролонгація позики або збільшення часу виплати.