Кредит без вихідних

Тим, хто стикався з оформленням банківського кредиту, добре відомо, що ця процедура займає досить багато часу. Необхідно принести довідку з місця роботи, знайти поручителів, оформити майно в заставу, якщо мова йде про велику суму. Заради кількох тисяч гривень, які можуть знадобитися в будь-який момент, мало хто погодиться проходити процедуру верифікації в банку. А якщо необхідно терміново отримати кредит у вихідний день, то навіть з довідками і поручителем через банк це зробити не вдасться.

Альтернативне рішення — звернення до мікрокредитної організації, де можна отримати кредит без вихідних, не виходячи з дому. Звичайно, ставка за відсотками буде вище, ніж у банку, але і ймовірність, що ви візьмете кредит у вихідний день без довідок і поручителів, практично стовідсоткова. До того ж першу позику можна отримати під 0%, що дуже вигідно. Термін кредитування буде трохи менше, ніж у банку, але тільки в МФО можна без проблем і зайвої тяганини оформити кредит у вихідний день.

Зміст:

  1. Як і де шукати кредитора
  2. Хто може скористатися послугами МФО
  3. Умови кредитування: на що можна розраховувати клієнту
  4. Технічні моменти, про які важливо знати позичальникові
  5. Пролонгація як спосіб уникнути фінансових неприємностей

Як і де шукати кредитора

У більшості мікрокредитних організацій є сайти в інтернеті, так як багато хто з них видає кредити в вихідний онлайн. Там можна знайти інформацію про умови співпраці, з якими слід уважно ознайомитися. Звертати увагу слід на кілька важливих моментів — ставка, мінімальний і максимальний термін користування коштами, умови дострокового погашення позики і пролонгації.

Зазвичай ставка становить 1-1,5% на добу. Хтось пропонує більш вигідні умови співпраці, у інших відсоток вище, але при цьому є можливість взяти кредит у вихідний на кілька місяців.

Багато МФО вітають дострокове повернення коштів, але цей момент важливо уточнити — іноді це зробити неможливо, що може привести до серйозних фінансових втрат. Те ж саме стосується продовження терміну користування — опція дуже важлива на випадок, якщо вчасно повернути гроші не вдається.

Хто може скористатися послугами МФО

До тих, хто вирішив швидко і без паперової тяганини отримати гроші в мікрокредитній організації, пред’являються мінімальні вимоги. Досить бути громадянином України віком від 18 років або ж постійно проживати в країні, а також мати:

  • індивідуальний номер платника податків;
  • рахунок в будь-якому українському банку;
  • сім-карту будь-якого українського оператора мобільного зв’язку.

При необхідності в анкеті потрібно вказати адресу електронної пошти, на яку дублюються повідомлення про видачу або погашення позики.

Деякі МФО вводять додаткові вікові обмеження — не видають гроші позичальникам молодше 22 і старше 65 років. Однак завжди можна знайти кредитора, який працює і з підлітками, і з пенсіонерами.

Що стосується соціального статусу позичальника, то це не грає особливої ​​ролі в ухваленні рішення про виділення коштів. Кредит без вихідних може отримати як успішний бізнесмен, так і домогосподарка, студент, безробітний. Тобто людина оцінює свої фінансові можливості сама і несе відповідальність за взяті фінансові зобов’язання.

Як регулюється сфера мікрокредитування з точки зору закону

Діяльність з видачі мікропозик абсолютно легітимна. Організації, що працюють в цьому напрямку, включені до єдиного реєстру платників податків і захищені з точки зору чинного законодавства. Це означає, що в разі невиплати боргу МФО подають в суд на клієнтів і без проблем виграють такі процеси нарівні з банками.

Більш того, судові інстанції розглядають такі справи дуже швидко — з моменту утворення заборгованості до прийняття судового рішення про стягнення коштів проходить не більше місяця. Тому оформляючи кредит в МФО, потрібно прораховувати свої фінансові можливості і не допускати прострочення.

Умови кредитування: на що можна розраховувати клієнту

Безвідсоткова позика — це разова акція, яка дійсно виручає тих, хто вперше звертається за допомогою в мікрокредитну організацію. Однак повторно гроші видаються під досить солідний відсоток. Варто заздалегідь розрахувати, яку суму ви повинні повернути, щоб не потрапити у фінансову пастку. Наприклад, ви берете 2000 гривень на 10 днів під 1,5% на добу. 2000: 100Х10Х1,5 = 300 — це відсотки, які будуть нараховані за використання позики. Всього ж по закінченні терміну дії договору доведеться повернути 2300 гривень.

Мікрокредити зазвичай видаються на термін від 10 до 30 днів, в деяких випадках максимальна тривалість кредитування може становити до 2 місяців. При цьому умови видачі позики на період користування грошима змінюватися не можуть. Тобто кредитор не має права вимагати гроші достроково або змінити процентну ставку.

Отримати позику можна навіть з поганою кредитною історією. Відмовляють у видачі грошей лише тим, хто в момент звернення за ними судиться з МФО або знаходиться в стадії примусового виконання судового рішення. Таких позичальників одиниці, тому в 99% випадків заявки клієнтів на отримання кредиту в вихідний схвалюються.

Технічні моменти, про які важливо знати позичальникові

Найпростіший і швидкий спосіб отримати кредит у вихідний день — зареєструватися на сайті мікрокредітної організації, заповнити анкету і відправити заявку онлайн на отримання грошей. У перший раз процедура верифікації може зайняти 10-15 хвилин, потім менеджери не будуть витрачати час на перевірку анкети. Тому на розгляд самої заявки буде потрібно не більше 5 хвилин. Якщо кредит оформлений, повідомлення про це прийде на телефон і електронну пошту. Також воно буде відображено в особистому кабінеті на сайті організації. Після схвалення позики гроші надходять на вказаний при реєстрації картрахунок протягом декількох хвилин. При необхідності можна вказати отримання коштів готівкою і під’їхати за ними в найближчий офіс МФО.

Щоб повернути позику, достатньо зайти в особистий кабінет і виконати списання коштів з картки, яка прив’язана до аккаунту. При необхідності в особистому кабінеті можна прив’язати кілька карт і списувати гроші на погашення кредиту з будь-якої з них.

Якщо немає можливості розрахуватися дистанційно, варто зателефонувати кредитору і призначити особисту зустріч. Також можна скористатися послугами банківського терміналу. Але потрібно враховувати, що за це операцію додатково стягується комісія, яка може становити до 4% від суми кредиту.

Пам’ятка для тих, хто не поспішає повертати мікропозики

Те, що МФО видають кредити швидко і без довідок, зовсім не означає відсутність контролю за рухом коштів. Робота таких організацій чітко налагоджена, і розраховувати, що вони забудуть про своїх боржників, не варто.

Зазвичай за кілька днів до закінчення терміну користування кредитом позичальнику приходить повідомлення з нагадуванням про повернення боргу. Через добу після прострочення вмикається механізм штрафних санкцій — зазвичай вони складають 2-3% на добу від суми боргу. В результаті розмір заборгованості збільшується стрімко, і в підсумку кінцева сума виставляється боржнику для сплати через суд. Рішення завжди приймається на користь кредитора, а позичальникові доведеться виплачувати не тільки борг і пеню, а й відшкодовувати судові витрати.

Історія знає приклади, коли боржник і кредитор укладають мирову угоду в залі суду, після чого штрафні санкції знімаються. Але сума позики і відсотки виплачуються в будь-якому випадку. Якщо судове рішення вступає в силу, а боржник не збирається платити за рахунками, виїжджає судовий виконавець і описує майно.

Пролонгація як спосіб уникнути фінансових неприємностей

Від проблем ніхто не застрахований, тому випадків, коли позичальник не може вчасно повернути борг, досить багато. Для таких клієнтів МФО передбачили можливість пролонгації кредиту. Для цього до закінчення терміну дії договору потрібно зайти в особистий кабінет, вибрати відповідну опцію і вказати, на скільки продовжується термін користування.

Умови пролонгації в більшості випадків такі ж, як і при видачі позики. Якщо клієнт отримував гроші під 1,5% на добу, то при продовженні терміну кредитування платити за користування грошима він повинен стільки ж. Термін пролонгації рідко перевищує 30 днів. Але якщо немає можливості повернути позику, то можна виплатити хоча б відсотки і ще раз продовжити договір.

Пролонгацією при частковому погашенні позики можна користуватися неодноразово. Це дуже зручно для тих, хто відчуває тимчасові фінансові труднощі і не може в повному обсязі повернути позику.