Кредит 24/7

Ринок кредитування в Україні стрімко розвивається – все більше фінансових організацій пропонують позики на різних умовах. Хтось робить ставку на великі суми, а хтось готовий спростити вимоги до потенційних позичальників, запропонувати їм невеликі гроші на короткий термін, але і відсотки при цьому збільшує. Якого кредитора вибрати? Це залежить від тих критеріїв, яким ви відповідаєте як позичальник, і від тих параметрів, які роблять позику для вас максимально привабливою.

В цілому всіх кредиторів на українському ринку можна розділити на три великі категорії: це банки, ломбарди і мікрофінансові організації. Кожен з цих варіантів має свої особливості, які потрібно враховувати при виборі:

  • банки. Готові видати кредит на велику суму на тривалий термін і під невисокі відсотки. Але вимоги до позичальників у них максимально високі – вам доведеться зібрати багато документів, що засвідчують вашу платоспроможність, починаючи від паперів, що підтверджують володіння рухомим і нерухомим майном, закінчуючи довідкою про доходи. До мінусів можна віднести також і тривалий термін розгляду заявки на кредит, якщо гроші вам потрібні терміново, цей варіант не підходить;
  • ломбарди. Щось середнє між банками і мікрофінансовими організаціями: вимоги до позичальників не дуже строгі, але обов’язково потрібно залишити заставу. Якщо протягом обумовленого терміну кредит не буде повернутий або продовжений, організація реалізує заставне майно, і з цих коштів погашає борг. Якщо застави немає, взяти гроші в ломбарді не вийде;
  • МФО. Пропонують кредити 24/7 онлайн на картку. До переваг цього варіанта можна віднести мінімальні терміни розгляду – як правило, гроші надходять вже через півгодини після подачі заявки. Крім того, вимоги до позичальників у МФО мінімальні: кредит тут можна запросити і при відсутності офіційної роботи, і з поганою кредитною історією. Що стосується недоліків, то це неможливість отримати велику суму, у всякому разі, якщо в обрану організацію ви звертаєтеся вперше, і це високі відсотки.

Підіб’ємо підсумки: якщо вас цікавить онлайн кредит 24/7 без відмови, ваш вибір МФО – тут ви зможете отримати гроші швидко, зручним для вас способом, при цьому не буде необхідності збирати цілу купу документів. Але про все по порядку.

Хто може взяти мікропозику в МФО України

Одне з безперечних достоїнств мікрофінансових компаній як кредиторів – це мінімальні вимоги до позичальників. Як показує практика, близько 95% заявок МФО схвалюють. Критерії, яким ви повинні відповідати, дійсно, мінімальні. Розраховувати на мікропозику можуть:

  • громадяни України. Прописка в місті присутності МФО в більшості випадків не обов’язкова, достатньо громадянства України;
  • повнолітні. Гроші до досягнення повноліття вам, зрозуміло, ніхто не видасть. Що стосується максимальних вікових обмежень, то у кожної компанії своя політика в цьому відношенні. Є організації, які цілком спокійно оформляють позики пенсіонерам;
  • люди, які пропрацювали на останньому місці 6-12 місяців (у різних МФО різні вимоги). Тут важливо розуміти: не дивлячись на те, що документальних підтверджень вашого досвіду кредитор просити не буде, проте часто компанії проводять вибіркові перевірки – фахівці можуть зателефонувати за вказаним вами робочомим номером телефону, щоб уточнити, перевірити надану вами інформацію;
  • власники іменних банківських карт. Якщо ми говоримо про онлайн позики 24/7, то гроші зазвичай перераховуються саме на банківські картки. Зверніть увагу, що картка повинна бути іменною – вона виступає не тільки як фінансовий інструмент, а й як підтвердження вашої особистості.

Якщо порівнювати перераховані вище критерії до вимог, які пред’являють до потенційних позичальників банки, то стає очевидно: відносини з МФО будуються практично на голій довірі. При цьому мікрофінансові компанії намагаються мінімізувати свої ризики. Як?

Наприклад, якщо ви берете свій перший кредит в МФО, не варто розраховувати на великі суми. Кілька сотень гривень – норма для перших позик. Якщо погасите перший кредит вчасно, в наступний раз вже зможете розраховувати на більш значну суму. Тут діє просте правило: чим більше кредитів ви вчасно закриєте, тим більше грошей зможете взяти в наступний раз. А ось прострочення частенько негативно впливають на лояльність МФО до позичальника – в кращому випадку сума наступного після прострочення позики буде знижена, в гіршому – кредит вам не оформлять. Так що, збираючись оформляти позику в мікрофінансовій компанії, оцінюйте свої фінансові можливості максимально об’єктивно – беріть гроші тільки в тому випадку, якщо будете точно розуміти, що зможете все повернути вчасно і в повному обсязі.

Як змінився ринок онлайн-кредитів: що потрібно знати

Першого січня 2021 року набули чинності поправки, що регулюють споживче кредитування на українському ринку, в тому числі, в питаннях формування та обігу кредитних історій. Поправок було внесено і схвалено чимало, перелічимо ті, які мають пряме відношення до мікрофінансових організацій:

  • суми штрафних санкцій та пені з січня поточного року обмежені – вони не можуть перевищити розмір подвійної суми позики, навіть з обопільної згоди. Якщо в договорі з кредитною організацією стоїть умова, що штрафи і пені можуть рости вище міри, ви повинні розуміти – це умова незаконна, і в разі необхідності ви зможете легко її оскаржити;
  • процентна ставка також тепер не може змінюватися. Заборонено погіршувати умови для позичальника шляхом зміни порядку обчислення ставки, схеми сплати відсотків і так далі;
  • тепер при оформленні мікропозики позичальник повинен дозволити доступ до своєї кредитної історії кредитору, погодитися на збір, поширення, зберігання даних про позику та позичальника через БКІ. Якщо позичальник не поставить галочку у відповідній графі, схвалення позики буде неможливим;
  • нарешті, ще одна важлива умова, яке вступила в силу з початку поточного року – обмеження за кількістю мікропозик. Ця умова покликана обмежити в діях злісних неплатників – людей, які набирають величезну кількість позик, не маючи наміру їх виплачувати.

Таким чином, оформляючи сьогодні онлайн кредит 24/7 без відмови в будь-якій з представлених на українському ринку мікрофінансових організацій, ви можете бути впевнені в захисті своїх прав як позичальника – умови мікрокредитування стають більш вигідними і прозорими, що не може не радувати.

Які умови пропонують українські мікрофінансові організації

Висока конкуренція між українськими МФО і поправки, які набрали чинності в січні 2021 року привели до зростання популярності сфери мікрокредитування. МФО пропонують все більш вигідні умови співпраці – ви легко можете вибрати пропозицію, яка влаштує вас за всіма параметрами.

Ми рекомендуємо не поспішати при виборі – витратьте деякий час на порівняння різних пропозицій, і зможете вибрати оптимальний для себе варіант. При аналізі умов від різних мікрофінансових організацій звертайте увагу на такі моменти, як:

  • відсоткова ставка. Діапазон досить великий: одні організації пропонують кредити під 1% в день, тоді як в інших компаніях можна взяти позику під 2,5% в день. Але є нюанси: наприклад, багато мікрофінансових компаній сьогодні пропонують перший кредит абсолютно безкоштовно, тобто, без відсотків – якщо в цю компанію ви звертаєтеся вперше, то процентна ставка не важлива, так як перша позика буде оформлена без відсотків (але тільки в тому випадку, якщо виплатите борг вчасно);
  • термін кредитування. Тут також все залежить від політики компанії. Хтось обмежує термін декількома днями, а хтось готовий видати гроші на один-два місяці. Як правило, перші позики видають під менший термін, якщо ж ви вже не вперше берете гроші в конкретній організації і вже довели свою платоспроможність і чесність, можете розраховувати на більший термін. Крім того, практично всі мікрофінансові організації пропонують послугу пролонгації позики – якщо ви не можете в означений за договором термін в повному обсязі виконати свої фінансові зобов’язання, можете оплатити відсотки за позикою, і договір буде продовжений;
  • сума. На відміну від банківських кредитів в МФО суми позик невеликі. Знову-таки, якщо кредит ви оформляєте в конкретній компанії вперше, розраховувати на великі суми не доводиться – кілька сотень гривень зможете взяти. Хочете мати можливість брати великі суми? Доведеться напрацьовувати репутацію, доводити, що ви платоспроможний і відповідальний позичальник.

Крім перерахованих вище параметрів, варто звертати увагу на різні акції, знижки, спеціальні пропозиції, які багато компаній пропонують новим позичальникам, прагнучи розширити клієнтську базу. Так, деякі МФО пропонують перший безвідсотковий кредит, інші готові нараховувати бали/гроші за кожного приведеного клієнта, який взяв у них кредит.

Як зробити свою співпрацю з МФО найбільш вигідною і комфортною

Багато хто сприймає мікрофінансові організації, як шахраїв, які змушують людей влазити в кабалу. Однак мікрокредити – це такий же фінансовий інструмент, як і будь-які інші кредити. З нього можна отримати користь, якщо правильно застосовувати. Про які правила йде мова?

  1. Ми вже писали про те, що оформляти кредит 24/7 без відмови терміново можна тільки в тому випадку, якщо ви чітко розумієте, що зможете повернути гроші в обумовлені терміни і в повному обсязі. Порушення зобов’язань призведе до штрафів, пені, погіршення кредитної історії та інших неприємних наслідків.
  2. Не поспішайте при виборі мікрофінансової організації. Різні компанії пропонують різні умови – комусь підходить одне, комусь інше. Витратьте трохи часу на вибір МФК, і зможете бути впевнені, що вибрали найбільш вигідну пропозицію з доступних. Вивчайте не тільки основні умови, а й акції, спеціальні пропозиції, які пропонує компанія.
  3. При оформленні заявки на мікрокредит, при заповненні анкети на сайті мікрофінансової організації, не спотворюйте інформацію. У МФО дуже лояльні вимоги до потенційних позичальників, і практично завжди заявки на кредит схвалюються. Але тільки не у випадку, якщо людина, що подає заявку на кредит, була спійманою на спробі обдурити кредитора. Наприклад, якщо ви на останньому місці роботи працюєте всього один місяць, не потрібно писати, що ваш стаж на цьому місці півроку – якщо фахівець МФО перевірить інформацію і з’ясує, що ви спотворили терміни, розраховувати на позику не доведеться.
  4. Заздалегідь визначте, як, коли і яким чином ви плануєте погашати кредит. Як правило, компанії пропонують кілька варіантів. Наприклад, можна перерахувати гроші через особистий кабінет – через банк або віртуальні платіжні системи, а якщо ви брали гроші в офісі компанії готівкою, то ймовірно, що і повернути гроші ви також зможете в офісі готівкою – плюс цього варіанту полягає в гарантованій відсутності комісії, крім того, ви точно будете знати, що гроші дійшли до кредитора вчасно. Якщо ж ви перераховуєте гроші через банк або платіжну систему, враховуйте, що переказ може йти деякий час: часто гроші переводяться миттєво, але іноді можуть йти і кілька днів – тому не варто залишати оплату боргу на останній момент, так як, якщо платіж затримається, це означатиме прострочення, з усіма неприємними наслідками.
  5. Якщо кредит ви вже оформили, але розумієте, що вчасно не зможете погасити борг, не ховайтеся від фахівців компанії-кредитора, не уникайте розмов. В абсолютній більшості випадків ситуацію можна вирішити мирно – вам потрібно буде просто оплатити відсотки по кредиту, і позику буде продовжений на кілька днів або навіть тижнів. Якщо ж ви вирішите ігнорувати вимоги кредитора, то крім відсотків, на ваш борг будуть також нараховуватися пені і штрафи – борг буде рости як снігова куля, а ваша кредитна історія псуватися.

Мікрофінансові організації можуть стати справжньою паличкою-виручалочкою, яка допоможе, якщо гроші знадобилися дуже терміново. Багато МФО, які оформляють позики онлайн, готові перерахувати гроші в будь-який час дня і ночі, вони працюють без вихідних і свят. Все, що потрібно від вас – заздалегідь серед десятків пропозицій від МФО вибрати ту, яке влаштовує вас по всіх параметрах, і тоді, якщо настане форс-мажор, ви будете точно знати, до кого звертатися за допомогою.